Cholesterol

Wyniki badań nie wyszły najlepiej? Masz problem z podwyższonym poziomem cholesterolu? Jeśli tak, to znaczy że trafiłeś/aś na odpowiednią stronię i słusznie robisz czytając ten tekst. Podwyższony poziom cholesterolu można obniżyć w sposób bezpieczny i naturalny odpowiednio przygotowaną dietą. Według badań wczesne wykrycie problemów z poziomem cholesterolu pozwala w 100% unormować go zmianą sposobu odżywiania. Przyjmowanie samych lekarstw ( zazwyczaj są to statyny) bez zmiany sposobu odżywiania nie eliminuje problemu  lecz jedynie go chwilowo wycisza a po odstawieniu leków problem powraca.  Przy poziomie cholesterolu nie zagrażającym jeszcze naszemu zdrowiu i braku konieczności przyjmowania ich w trybie natychmiastowym dużo lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest modyfikacja sposobu odżywiania. W zależności od stężenia cholesterolu we krwi już po kilku tygodniach odpowiedniej diety cholesterol wraca do normalnego poziomu.
Skutki zbyt wysokiego poziom “złego” cholesterolu LDL to nie tylko miażdżyca naczyń, która może doprowadzić do choroby niedokrwiennej serca, zawału serca i udaru mózgu. Nadmiar cholesterolu może doprowadzić do innych powikłań.
Podwyższony cholesterol może skutkować zaburzeniami erekcji i płodności. Tak wynika z badań naukowców z University at Buffalo (USA) i Emory University w Atlancie (USA), opublikowanych w “Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism”.Naukowcy przebadali 401 par starających się o dziecko.Okazało się, że kobiety, które miały wysoki poziom cholesterolu, dłużej czekały na ciążę niż panie, które nie miały takiego problemu. Oczekiwanie na potomstwo stawało się jeszcze dłuższe, gdy zbyt wysoki poziom cholesterolu miał także przyszły ojciec dziecka.
Inni badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego doszli do wniosku, że zbyt duża ilość cholesterolu we krwi przyspiesza tworzenie amyloidowych złogów w mózgu, co prowadzi do stopniowego zaniku jego tkanki i demencji – charakterystycznych objawów choroby Alzheimera.
Nerki to kolejny narząd, który może zostać uszkodzony w wyniku nadmiaru cholesterolu, a dalej miażdżycy, ostrzegają specjaliści z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. Blaszki miażdżycowe odkładają się również w naczyniach doprowadzających krew do tego narządu. Zwężenie tętnic może powodować nadciśnienie tętnicze oraz niewydolność nerek.

Wizyty w gabinecie stacjonarnym oraz współpraca online.

Miażdżyca, będąca skutkiem nadmiaru cholesterolu, może też prowadzić do powstawania złogów cholesterolu skutkujących niedokrwieniem kończyn dolnych i problemami z poruszaniem się. Choroba ta jest nazywana miażdżycą zarostową naczyń kończyn dolnych. Objawia się bólem nóg, szczególnie podczas spoczynku, mrowieniem i wrażliwością na zimno. Jeśli kończyny są bardzo niedotlenione, może w nich dojść do rozwoju zgorzeli i martwicy.
Jak unormować poziom cholesterolu?
dietetyk Zamość
Potrzebujesz diety obniżającej poziom cholesterolu, chętnie Ci pomogę. Przygaduję dla Ciebie indywidualny plan żywieniowy. Z moją pomocą bezpiecznie i skutecznie odzyskasz w pełni zdrowie i dobre samopoczucie.

Kontakt

Formularz kontaktowy